تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

نکات مهم در طراحی سایت

امروزه که کسب و کار در دنیای مجازی زیاد شده و شرکت ها و سازمان های مختلفی برای کار های خود یک سایت راه اندازی می کنند، اگر بخواهند کاربران زیادی از سایتشان بازدید کنند باید نکات مهم در طراحی سایت را رعایت کنند. راه اندازی یک سایت قوی و استاندارد بعد از مدتی می تواند تبدیل به یک منبع درآمد خوب شود.

ما در سازمان صنعت و معدن تهران در این مطلب قصد داریم نکات مهم در طراحی سایت را بگوییم که با رعایت کردن این نکات می توانید یک سایت حرفه ای داشته باشید.

اهداف و محتوای وب سایت

همانطور که می دانید جذب کاربران و بازدید کنندگان از طریق موتورهای جستجو و بک لینک ها، هدف اصلی برای راه اندازی و طراحی وب سایت است. در ابتدا که سایت خود را راه اندازی کردید سعی کنید یک سری سیاست ها و هدف هایی برای سایتتان در جهت نحوه مطالب و مقالات یا خدمات و محصولات در راس کار خود قرار دهید. این نکته را باید بدانید که اگر کاربری با ورود به سایت شما جذب نشود و نتواند کاربر را مجبور کند که به سایت شما باز گردد و مطالب را نخواند، کم کم مشتریان و کاربران خود را از دست می دهید. پس سعی کنید از همان ابتدا که سایت خود را طراحی و راه اندازی کردید نکات مهم در طراحی سایت را رعایت کنید و به هدف اصلی از ارایه مطلب ها و مقالات برای کاربران توجه داشته باشید.

 

طراحی سایت تهران


ساختار و طرح اولیه سایت

گام بعدی که باید رعایت کنید طراحی قالب برای سایتتان است. سایت شما باید جوری طراحی شود که وقتی مشتریان یا کاربران وارد سایت می شوند توجهشان جلب شود و از بودن در سایت شما لذت ببرند.
بهتر است در طراحی سایت این نکات را رعایت کنید.


رنگ بندی

هنگام طراحی سایت در انتخاب رنگ باید توجه کنیم. با توجه به موضوع سایت می توانید رنگ ساییتان را انتخاب کنید. مثلا سایت هایی که بیشتر مقالات در آن ها مهم است مثل سایت های علمی و تحقیقاتی باید رنگ بندی ساده داشته باشند.
اما در طراحی سایت فروشگاهی یا خدماتی بهتر است از رنگ های شاد استفاده کنید. شما باید در بخش هایی از سایت که می خواهید نظر کاربر را جلب کنید از رنگ های تند استفاده کنید. مخصوصا برای دکمه ها و نوشته های خاص. پس اگر در همه جای سایت از رنگ های تند استفاده کنید باعث می شود کاربر خسته شود و از سایت شما احساس نارضایتی کند.


سایز و نوع فونت

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی سایت استفاده از فونت مناسب و خوانا است. زمانی که کاربر وارد سایت شما می شود باید به راحتی بتواند مطالب شما را بخواند. پس برای طراحی سایت خود فونتی انتخاب کنید که با همه ی مرورگرها سازگاری داشته باشد.


منوها و مسیریابی

از دیگر نکات مهم در طراحی سایت باید به منوها و مسیریابی آسان در سایت اشاره کرد. متاسفانه در بیشتر سایت های ایرانی وقتی یک کاربر می خواهد به بخشی که مورد نظرش است برود دچار سردرگمی میشود مثلا وقتی یک کاربر وارد سایتی می شود و می خواهد به بخش استخدام برود اما وقتی می بیند بخش استخدام در سایت وجود ندارد، مجبور است با نارضایتی سایت را ترک کند. شما باید کوتاه ترین و آسان ترین مسیر برای دسترسی کاربران به بخش های مختلف سایت انتخاب کنید.

تصاویر

برای جذاب کردن سایت در بخش های مختلف از تصاویر مربوط با کیفیت استفاده کنید چون هیچ کاربری از دیدن یک سایت خشک و بی روح لذت نخواهد برد. البته توجه کنید استفاده از تصاویر برای یک سایت هم قوانین و نکات خاص خودش را دارد که باید رعایت شود.

فرم تماس

داشتن فرم تماس جهت برقرای ارتباط بین مشتری و شما هم یکی دیگر از نکات مهم در طراحی سایت می باشد. وقتی یک کاربر وارد سایت شما می شود و به کالا یا خدمات شما علاقه مند می شود نیاز دارد برای کسب اطلاعات بیشتر با شما تماس داشته باشد پس شما باید یک فرم تماس داخل سایت خود قرار دهید.


گرافیک

یکی از بخش های جذاب برای کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند تصاویر گرافیکی است زیرا که با رشد روز افزون سایت های متعدد و همینطور ایجاد فضای رقابتی شما باید نمای سایت زیبایی داشته باشید که با تصاویر گرافیکی مرتبط به سایت می توانید این فضا جذاب را ایجاد کنید.


فلش و اسکریپت در وب سایت

در طراحی سایت برای جذاب شدن می توانید از فلش استفاده کنید. البته باید به جا و به اندازه باشد. سعی کنید از منو های فلش استفاده نکنید زیرا منو های سایت شما تنها راه برای هدایت کاربران و مشتریان به بخش های مختلف سایتتان است.
اما رایج تر از فلش استفاد از اسکریپت های جاوا در طراحی سایت است. زیرا اسکریپت های جاوا توسط مرورگرها اجرا می شود و کاملا وابسته به مرورگر کاربران است و لازم به نگرانی درباره اینکه کاربران برنامه فلش را بر روی رایانه خود نصب کرده اند یا نه نیست. اما سعی کنید از اسکریپت ها هم به اندازه و در صورت نیاز استفاده کنید.


ساختار لینک ها در وب سایت

سعی کنید رنگ لینک ها را مطابق با رنگ و حال فضای وب سایتتان قرار دهید و سعی کنید برای تمام لینک های خود در متن ها از یک رنگ استفاده کنید تا کاربران را هم گیج نکرده باشید. و همچنین توجه داشته باشید که خط زیر لینک ها را هیچوقت پاک نکنید. زیرا کاربران به شکل و شمایل زیر خط دار بودن لینک ها عادت کرده اند و با دیدن خط زیر یک نوشته متوجه اینکه متن لینک شده است می شوند.


تبلیغات در وب سایت

یک سایت برای اینکه بعد از مدتی برای داشتن کسب درآمد و سرمایه شروع به تبلیغات در سایتش می کند. اما باید به این توجه داشت که تبلیغات زیاد هم باعث خسته شدن کاربر می شود. سعی کنید اگر می خواهید از تبلیغات استفاده کنید، حتما فضای کافی و مناسب از قبل در نظر گرفته باشید و همچنین از تبلیغات فلش و متحرک کمتر استفاده کنید تا چشم بازدیدکنندگان خسته نشود و سرعت لود صفحات شما بالاتر رود.

طراحی سایت تهران

اگر شما به عنوان یک طراح به دنبال ایجاد فرصتی برای گسترش کسب و کار خود هستید و دنبال یک مشتری دائم هستید و میخواهید با مطالب ناب و جدید در سطح وب شهرت پیدا کنید و کسب درآمد داشته باشید حتما باید به فکر یک طراحی سایت حرفه ای و رعایت اصول بالا باشید.